Jeśli jesteś gotowy wynająć samochód na najbliższe wakacje lub wycieczkę, przeczytaj tę poradę o oszczędności kosztów.

 • Zarezerwuj wcześnie
  Jeśli planujesz wynająć samochód, rezerwuj go jak najszybciej. Czynsze mogą sprzedawać się z dostępnych samochodów, zwłaszcza w bardziej ruchliwych lokalizacjach, takich jak lotniska i podczas szczytowych okresów podróży.
 • Uzyskaj zniżkę
  Skontaktuj się z firmą, aby sprawdzić, czy pracownicy mają dostęp do rabatu firmowego. Jeśli często wynajmujesz pojazdy, prawdopodobnie jesteś już członkiem programu lojalnościowego dla klientów. Wiele wypożyczalni samochodów oferuje również zniżki lub aktualizacje w oparciu o mile dla często podróżujących pasażerów.
 • Sklep internetowyauto-do-slubu-wynajem
  Oprócz prawie wszystkiego, co wiąże się z podróżą, jak bilety lotnicze i rezerwacje hoteli, często można znaleźć najlepsze oferty, zniżki i freebies, wykonując wiele badań i zakupów online z wyprzedzeniem.
 • Nie zapomnij sprawdzić mniejszych wypożyczalni samochodów.
  Chociaż dobrze znane marki kart czynszowych, takie jak Enterprise, Hertz i Avis, dominują w reklamie komercyjnej i mają najbardziej ugruntowaną pozycję w głównych węzłach komunikacyjnych i na lotniskach, jednym ze sposobów oszczędzania pieniędzy jest sprawdzanie stawek za wynajem samochodów w mniejszych firmach. Mniejsze floty, większa elastyczność i mniejsze koszty ogólne mogą sprawić, że mniejsza wypożyczalnia samochodów stanie się atrakcyjną opcją.

Porady dotyczących wynajmu samochodów

 • Unikać portu lotniczego wynajmu samochodów
  Szukaj wynajmowanych lokalizacji samochodów, które znajdują się poza lotniskami. Lokalizacje portów lotniczych często charakteryzują się wyższymi cenami ze względu na podział na strefy i podatki związane z lokalizacją na terenie portów lotniczych.
 • Wybierz kompaktową obudowę.
  O ile podróż nie wymaga czegoś większego, wynajmij tylko tyle samochodu, ile potrzebujesz. Mimo że samochody kompaktowe i mniejsze są zazwyczaj bardziej poszukiwane przez podróżujących służbowo, oszczędzasz pieniądze na samym wynajmie oraz na gazie, z którego będziesz korzystać w okresie wynajmu. Jeśli zaproponowano Ci rozbudowę do większego pojazdu, bądź ostrożny wobec łamigłówek gazowych.
 • Dłuższy wynajem samochodów
  Codzienne stawki czynszu są zazwyczaj tańsze, jeśli rezerwujesz kilka dni w ciągu weekendu. Stawki tygodniowe mogą być jeszcze wyższe. Nawet jeśli rezerwujesz więcej, możesz zwrócić wynajmowany samochód wcześniej i uniknąć płacenia za dni, których nie potrzebujesz.
 • Podczas kontroli należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń.
  Większość wynajmowanych flot samochodowych jest skrupulatnie utrzymywana, ale uszkodzenia takie jak zadrapania czy wgniecenia w nadwoziu, czy plamy, plamy czy łzy we wnętrzu mogą pozostać niezauważone. Jeśli w trakcie kontroli zauważysz jakiekolwiek zużycie, uszkodzenie lub wada, upewnij się, że natychmiast się o tym dowiedziałeś lub że zapłaciłeś za nie.
 • Zwróć wypożyczony samochód na czas.
  Zwrot wypożyczonego samochodu w terminie może kosztować – w zależności od wypożyczalni – tak samo jak wynajem auta całodzienny. Zrób plany, aby dać mnóstwo czasu na zwrot pojazdu na czas.
 • Samodzielnie odstawić zbiornik.
  Chociaż znacznie wygodniej jest mieć wypożyczalnię od góry, niż samemu to robisz, to jest to niepotrzebny wydatek, którego można uniknąć dzięki szybkiej podróży na stację benzynową.