Przeprowadzka do nowego domu ze zwierzakiem

Przeprowadzka do nowego domu ze zwierzakiem

Przeprowadzka oznacza rozpoczęcie nowego etapu, nowe meble, poznanie nowych sąsiadów… Wszystko jest idealnie, dopóki nie zaczniemy pakować pudeł i planować, jak przeprowadzka przebiegnie z naszymi zwierzętami.

Przeprowadzka, czy to do sąsiedniego bloku, czy do innego miasta może być równie stresująca dla Twojego zwierzaka, jak i dla Ciebie. Proces przeprowadzki z naszymi zwierzętami jest podobny do tego, przez który przechodzą one po raz pierwszy w domu. Innymi słowy, wymagają takiej samej cierpliwości, troski i czułości.

Jeśli masz ssaki, takie jak psy i koty, jest coś, co jest niezbędne do zrozumienia podczas przeprowadzki z twoimi zwierzętami: miejsce, które opuszczają, jest nie tylko ich domem, ale także ich terytorium.

Istnieją ogólne wskazówki dotyczące przeprowadzki z naszymi zwierzętami, bez przekształcania jej w traumatyczny proces. Wśród rzeczy, które należy zrobić przed przeprowadzką należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Zrób kopie świadectw, dokumentacji medycznej i szczepień od swojego lekarza weterynarii.

Zrób identyfikatory dla psów z nowym adresem.

Jeśli planujesz podróż samolotem, zaplanuj swoje loty odpowiednio wcześnie i postaraj się kupić bezpośredni lot, co znacznie ułatwi sprawę Twojemu zwierzakowi.

Jeśli jedziesz samochodem i podróż trwa dłużej niż jeden dzień upewnij się wcześniej, czy hotele akceptują zwierzęta.

Jeśli Twój nowy dom znajduje się blisko domu w którym mieszkasz teraz, warto zabrać swoje zwierzęta na wizytę i pozwolić im zapoznać się z okolicą, nowymi zapachami i otoczeniem.