Zakup mieszkania na rynku wtórnym

Zakup mieszkania na rynku wtórnym

Zakup mieszkania czy też domu to bardzo ważna sprawa w naszym życiu, a konsekwencje tak ważnych dla nas decyzji niejednokrotnie mogą powodować większe problemy, szczególnie wtedy, gdy podczas zakupu mieszkania nie zwrócimy uwagi na istotne detale.
Decydując się na kupno mieszkania musimy być bardzo ostrożni, między innymi rozsądnie oszacować własny budżet, wybrać odpowiedni bank, który udzieli nam pożądanego przez nas kredytu.
Jednakże bardzo ważna kwestia to też informacje jakich powinny nam udzielić osoby, od których to zdecydowaliśmy się odkupić mieszkanie, to znaczy w sytuacji kiedy interesuje nas zakup mieszkania na rynku wtórnym.

Przeprowadzka do nowego domu ze zwierzakiem

Na samym początku musimy koniecznie zapoznać się z aktem notarialnym oraz księgą wieczystą.
Możemy także zapytać sprzedających, z jakich powodów zdecydowali się sprzedać mieszkanie.
Kiedy był przeprowadzany generalny remont, jacy sąsiedzi mieszkają za ścianą, to z pozoru błahe, ale także bardzo ważne sprawy.
Powinniśmy także zasięgnąć takich informacji jak te, które potwierdzają, że w lokalu nikt nie jest zameldowany, a sam lokal nie jest zadłużony.
Dobrze by było zapytać się także, czy właściciel sprzedaje nam mieszkanie razem z wyposażeniem czy też zostawia nam przysłowiowe puste ściany.
Koszty utrzymania, comiesięczne opłaty to także ważne dla nas kwestie o które powinniśmy zapytać sprzedających.